Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

www.karatekintuz.com’da iade etmek istediğiniz ürünü istediığiniz kargo aracılığıyla kargo ücreti alıcıya ait olmak üzere Buğday Pazarı Mah. Eşikli Aralık Sok. Pazar Sitesi No:22/D ÇANKIRI adresine gönderebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünü, tüm evrakları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla  göndermeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.  İade ürün bedeli, ürünler tarafınımıza ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, hesabınıza iade edilir.  Sipariş içinde kullanmış olduğunuz indirim kuponunuz varsa çeklerinizin tamamı yeniden tanımlanacaktır.

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gündür,  İade işlemlerinizi ürün teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

Tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?

İade talebiyle karatekintuz.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları alıcıya aittir.

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra karatekintuz.com tarafından hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilir. 

Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bu durumda İade Sürecimizi takip etmeniz gerekmektedir.

Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için Ürün İadesi sayfamızı kullanabilirsiniz.